ABY KONÍČKY DĚTÍ MĚLY SMYSL
„Počítačové hry. Je to jen bezcílné sezení u monitoru nebo v tom je něco víc? Rodiče chtějí děti podpořit v tom, co je baví, ale některé aktivity na ně mohou působit jako mrhání časem. Jako zakladatel nejúspěšnější esportové organizace u nás za těch 18 let vím, jak pracovat s talenty a budovat nejen kvalitní hráče, ale také osobnosti.“
UNIVERZITA A JEJÍ IDEA
Je důležité, aby na děti někdo dohlížel a pomáhal jim s rozvojem. To platí u sportu, ale u hraní počítačových her dvojnásob. Proto Esport univerzita vznikla. Tým zkušených profesionálních trenérů, nebo také mentální kouč olympioniků, je připraven dětem vytvořit kroužek, který zásadně urychlí jejich rozvoj a ukáže správný směr v zálibě.
Dostává se nám skvělé odezvy od rodičů i dětí a rádi vás přesvědčíme, že má smysl podporovat v hraní i ty vaše. Chcete dítěti lekce věnovat, ale nevíte, co by pro něj bylo vhodné? Napište nám na univerzita@esuba.eu, rádi vám pomůžeme.
K ČEMU JE HRANÍ DOBRÉ?
Hraní ať už o samotě nebo v týmech přispívá k rozvoji dítěte. A to vlastnostmi, které jsou důležité v běžných fyzických sportech, ve škole a budoucí kariéře. Stačí správné vedení.
Profesionalizace hraní
Za skandování fanoušků na stadionu proti sobě stojí dva týmy, za nimi trenéři a u obrazovek stovky tisíc diváků. Teď nemluvíme o fotbalu, ale o esportu. Profesionální hraní je odvětví, které se raketově rozvíjí nejen ve světě. I u nás jsou řady profíků, kteří mají smlouvy a hraním se živí.
Pro zajímavost, na turnaji s největší dotací The International ve hře DOTA 2 (na obr.) se hraje o 700 000 000 Kč. To u nás zatím nehrozí, ale přesto se ve světové špičce pohybuje mnoho českých talentů, kteří si hraním her vydělávají stovky tisíc měsíčně. Mnoho dětí chce být jako oni a vy teď máte jedinečnou možnost tuto příležitost správně uchopit.
Kariéra v esportu
Stejně jako v běžném sportu se ne každý může stát profesionálním hráčem. Ale láska k hraní otevírá rozmanitou kariéru v esportu nejen pro ně. Celé odvětví a firmy kolem něj se rozvíjí, ale specializovaných lidí na esport zatím tolik není a v tom je ta výhoda. Trenéři, reportéři, komentátoři, marketéři, manažeři… Všichni jsou potřeba!
A jak se k tomu dostat? Třeba jako hráč, který pokračuje v týmu na jiných pozicích. Nebo přes komentování na menších kanálech či stáže v některé z herních organizací. Kdo chce, ten si kariéru v esportu najde. A všechny zkušenosti z hraní v ní upotřebí.
Jazyková univerzita pro rodiče
Esport – Profesionální hraní počítačových her
FPS – First Person Shooter (střílečka z vlastního pohledu)
MOBA – Multiplayer Battle Arena (2 týmy proti sobě v aréně)
LoLko – Nejoblíbenější MOBA hra League of Legends
CSko – FPS hra Counter-Strike
Skill – Umění ve hře
Noob – Nováček, špatný hráč
Rank – Umístění v žebříčku podle vyhraných her
Toxic – Negativní chování vůči ostatním
Twitch – Platforma, na které se sledují zápasy a vysílají streameři